Jaka matka, taka …

Dziecko jest niesamowitym obserwatorem. Rejestruje wszystko dokładnie i skrupulatnie koduje w mózgu obrazy. Nawet nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo to dotyczy mnie i mojej rodziny. Aż pewnego razu odkryłam, że moja córka nie wykorzystuje w pełnym zakresie swojej …. lewej ręki! Myje twarz wyłącznie prawą dłonią, wyciera się jedną ręką, stara się wykonywać różne czynności w domu też tylko jedną! Ostatnio próbowała spakować książki do plecaka! Nie wychodziło, kiedy wreszcie uświadomiła sobie istnienie swojej drugiej kończyny górnej.

No cóż, od dziewięciu lat widzi tylko taką mamę, niepełnosprawną i borykającą się bez przerwy z jakimiś trudnościami. Tylko oglądając fotografie sprzed choroby jest zdumiona i zaskoczona, że mama kiedyś miała dwie zdrowe ręce i chodziła normalnie.

Ostatnio wywiązała się ciekawa rozmowa:

– Mamuś, a wiesz, że u babci w albumie widziałam Twoje zdjęcia? Byłaś zdrowa i fajnie wyglądałaś! Wiesz, chyba jest Ci teraz trudno z tą koślawą ręką i koślawą nogą!  – Mówiąc to, wyraźnie była zatroskana i  miała łzy w oczach.

– Tak, masz rację, jest mi ciężko, ale mam Ciebie. Ty mi przecież pomagasz. Tylko proszę nie naśladuj mnie i używaj swoich dwóch zdrowych rączek.! Ok?

Moja kochana córka! … taka córka!

20180616_181258

 

 

🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s